Start - Aktualności

Studenci Geoinformatyki poznają zaplecze badawcze ZGiBIŚ
Studenci Geoinformatyki poznają zaplecze badawcze ZGiBIŚ
W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność gościć studentów pierwszego roku nowego kierunku – Geoinformatyki. Spotkanie miało na celu przybliżenie im działalności naszego Zakładu Geochronologii i Badań Izotopowych Środowiska.
Podczas wizyty studenci zwiedzili nasze laboratoria, w tym Laboratorium Radiowęglowe, gdzie zaprezentowaliśmy techniki datowania z wykorzystaniem metod LSC i AMS, oraz Laboratorium Spektrometrii Mas, specjalizujące się w pomiarach zawartości lekkich izotopów stabilnych (H, C, N, O). Uczestnicy mieli okazję zobaczyć nowoczesny sprzęt badawczy i urządzenia pomiarowe, które na co dzień wspierają nasze analizy naukowe.
W trakcie spotkania przybliżyliśmy studentom podstawy datowania radiowęglowego oraz metody rekonstrukcji środowiska przy użyciu izotopów stabilnych. Była to również doskonała okazja do rozmów na tematy związane z życiem studenckim, toczącymi się zajęciami oraz nadchodzącą sesją egzaminacyjną.
Życzymy wszystkim studentom Geoinformatyki satysfakcji z wybranego kierunku, powodzenia w nauce oraz sukcesów w nadchodzącej sesji i dalszej karierze akademickiej!
Na zdjęciu Studenci Geoinformatyki z Opiekunem Roku w Laboratorium Datowania Radiowęglowego.
Aktualności
Pokaż wszystkie














Więcej aktualności Mniej aktualności
Wydarzenia
Pokaż wszystkieInvestigation of non-toxic dye-sensitized solar cell materials for circular design approaches - seminarium w trybie zdalnym.
Seminarium naukowe IF - Dr. Adrian Cernescu - Nanoscale optical and correlative characterization of nanomaterials using s-SNOM technology
Otwarcie wystawy: „Poza tym, co widzialne. Teledetekcja i skanowanie laserowe w polsko-peruwiańsko-włoskich badaniach w Machu Picchu”
Wystawa: „Poza tym, co widzialne. Teledetekcja i skanowanie laserowe w polsko-peruwiańsko-włoskich badaniach w Machu Picchu”
Mit o kierunku wirowania wody w misce po obu stronach równika. Siła Coriolisa, czyli od geografii do fizyki i z powrotem